Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Archiwum aktualności

 • Ikona

  Grodziska policja świętuje
  (18.07.2019 r., godz. 14.54)

  W tym roku mija 100 lat od utworzenia Policji Państwowej. Grodziscy policjanci, 18 lipca 2019 roku, obchodzą swoje powiatowe Święto Policji. Z tej okazji odbyły się uroczystości w Mediatece, w których wziął udział starosta grodziski – Marek Wieżbicki, wicestarosta – Krzysztof Filipiak. Nie zabrakło też przedstawicieli samorządów miejskich, gminnych, służb i instytucji z terenu naszego powiatu.
 • Ikona

  Sto lat to zdecydowanie za mało! 106. urodziny Pani Wandy Borzewskiej mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym
  (18.07.2019 r., godz. 13.50)

  Pani Władysława Borzewska jest wieloletnią mieszkanką Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym. Jubileusz jej 106. urodzin stał się okazją do spotkania i wspólnego grillowania. 18 lipca Jubilatkę odwiedzili zaproszeni przez nią goście. Władze powiatu grodziskiego reprezentował Krzysztof Markowski, członek Zarządu Powiatu Grodziskiego.
 • Ikona

  Moniuszko w Stawisku
  (18.07.2019 r., godz. 10.45)

  Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki, kompozytora, dyrygenta, twórcy polskiej opery narodowej. W tym roku przypada 200.rocznica jego urodzin. Z tej okazji w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku jest prezentowana specjalna wystawa, której wernisaż odbył się w ramach tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody.
 • Ikona

  Skaczesz? Zastanów się czy warto!
  (18.07.2019 r., godz. 10.28)

  Nierozsądna zabawa, czy brawura polegająca na skokach do wody „na główkę” może być przyczyną kalectwa, a nawet śmierci. O bezpieczne zachowanie nad wodą podczas wakacji apelują strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.
 • Ikona

  Utrudnienia na drodze powiatowej w Holendrach Baranowskich
  (15.07.2019 r., godz. 13.00)

  Dziś ruszyły prace remontowe na ul. Kaskiej w Holendrach Baranowskich. Utrudnienia potrwają 11 dni.
 • Ikona

  Konsultacji w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nie trzeba się bać
  (12.07.2019 r., godz. 13.00)

  Z poradnią i świadczonymi przez nią usługami związanych jest wiele stereotypów i obaw. Dotyczą roli placówki oraz osób, które zgłaszają się o pomoc. Zupełnie niepotrzebnie. Wizyta ma na celu określenie potrzeb edukacyjnych i rozwojowych dziecka, indywidualnych możliwości jego rozwoju i wyjaśnienia mechanizmów funkcjonowania dziecka.
 • Ikona

  Wsparcie z budżetu Mazowsza dla sołectw powiatu grodziskiego
  (11.07.2019 r., godz. 14.00)

  Mazowiecki Instrument Wsparcia Aktywizacji Sołectw został rozstrzygnięty. Cieszy fakt, że z powiatu grodziskiego wsparcie otrzymały dwie gminy: Baranów i Żabia Wola. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu. Każda z gmin mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań, ale sołectwo mogło uzyskać dofinansowanie na realizację jednego zadania.
 • Ikona

  ABC rowerzysty na drodze. Grodziscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach i przepisach jazdy jednośladem
  (11.07.2019 r., godz. 08.50)

  Do zachowania ostrożności w ruchu drogowym są zobowiązani nie tylko kierowcy, motocykliści, czy piesi, ale również i rowerzyści. Letnia pogoda, wakacyjny odpoczynek sprzyja rowerowym wycieczkom. Nadrzędnym celem powinno być jednak bezpieczeństwo. Dlatego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim przestrzegają, że do jeżdżenia na rowerze potrzebna jest rozwaga.
 • Ikona

  Rekrutacja do szkół na rok 2019/2020
  (10.07.2019 r., godz. 08.40)

  Rekrutacja do szkół średnich wiąże się z dużymi emocjami nie tylko wśród młodych ludzi, ale i ich rodziców. Każdy chciałby kontynuować edukację w odpowiednim dla siebie miejscu, zgodnym z wyborem i chęcią poszerzania dotychczasowych umiejętności. Wielu kandydatów od lat wybiera placówki kształcące na terenie powiatu grodziskiego.
 • Ikona

  Dzielnie walczyli o Puchar Starosty Grodziskiego!
  (08.07.2019 r., godz. 10.50)

  W sobotę, 6 czerwca, odbył się na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim turniej siatkówki plażowej o Puchar Starosty Grodziskiego.
Fundusze Europejskie