Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Honorowy Konsul RP w Nicei – Wiesław Forkasiewicz odznaczony Krzyżem Zasługi

Data: 06.07.2017 r., godz. 15.15   655
28 czerwca 2017 roku Konsul Honorowy RP w Nicei – Pan Wiesław Forkasiewicz został uroczyście odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Warto zaznaczyć, że Honorowy Konsul RP w Nicei – Pan Wiesław Forkasiewicz wraz z małżonką Jolantą Forkasiewicz - prezesem Stowarzyszenia Azur Club France –Pologne od 2009 roku współpracują z Zespołem Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim w zakresie realizacji projektów zagranicznych staży zawodowych dla uczniów z klas gastronomicznych i hotelarskich Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1. To dzięki inicjatywie Państwa Forkasiewiczów udało się znaleźć stałego partnera w projektach mobilności – Union Patronale des Cafetiers Restaurateurs et Metiers de la nuit Côte d'Azur (Stowarzyszenie Restauratorów w Nicei) a tym samym miejsca odbywania praktyki zawodowej dla uczniów.

Państwo Forkasiewiczowie patronują realizowanym projektom i dbają o wysoką jakość miejsca stażu. Motywują do podnoszenia umiejętności zawodowych i językowych, propagują naukę języka francuskiego w polskich szkołach.

Szanownemu Panu Konsulowi serdecznie gratuluję przyznanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tego wyjątkowego i w pełni zasłużonego odznaczenia. Kolejne etapy życia Pana Konsula stanowią ważne świadectwo troski o losy Ojczyzny i lokalnej społeczności. Dzięki naszej współpracy społeczności Polski i Francji stają się przyjazne i nowoczesne.

                                                                                                                          Starosta Grodziski
                                                                                                                           Marek Wieżbicki

Fundusze Europejskie