Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Relacja z X Turnieju Talentów

Data: 21.03.2018 r., godz. 15.30   707
12 marca w Centrum Kultury po raz 10. pokazali się młodzi artyści podczas turnieju talentów.
Na grodziskich deskach zobaczyliśmy w sumie ok. 80 uczestników – dzieci i młodzież z niepełnosprawnością umysłową.

Impreza rozpoczęła się koncertem powitalnym gospodarzy – wystąpiła orkiestra perkusyjna z Zespołu Szkół im. H. Szczerkowskiego, a następnie zaprezentowano taniec z szarfami. Publiczność mogła podziwiać talenty wychowanków szkół specjalnych z Pruszkowa, Brwinowa, Piaseczna, Leszna, Żyrardowa i Grodziska. Niektórzy artyści deklamowali wiersze, inni tańczyli albo śpiewali. Trema nie zjadła nikogo, wszyscy artyści śmiało i z ochotą wchodzili na scenę.

Swoje talenty zaprezentowali także zaproszeni na imprezę goście: Sebastian Komorzycki i Dominik Strzelec. Wszystkie występy otrzymały tego dnia gromkie brawa, jednak niewątpliwie na szczególnie długo w pamięci pozostaną występy, które porwały publiczność do wspólnej zabawy – Patryk Pazerski wyciągnął nawet widzów na scenę. Patryk swoją prezentację zaczął od sentymentalnego utworu „Chodź, przytul, przebacz” Andrzeja Piasecznego, ale już za chwilę publiczność szalała przy pierwszych dźwiękach piosenki pt. „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend.

Podczas obrad jury jeszcze raz wystąpili gospodarze tym razem z innymi uczestnikami turnieju. Na scenę mógł wejść każdy. Publiczność bawiła się wraz z artystami, śpiewając m.in. „Czy ten pan i pani” Ani Wyszkoni, „Ty i ja” Moniki Lewczuk, a zwłaszcza chętnie piosenkę „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak.

Jury, które tego dnia przyglądało się występom wyłoniło z każdej szkoły największą osobowość artystyczną, za co nagrody otrzymali: Agata Kowalska, Patryk Pazerski, Wiktoria Jastrzębowska, Kacper Żondełek, Sylwia Rutecka i Weronika Suchocka.

Celem turnieju było zaprezentowanie talentów dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową, przełamanie nieśmiałości i tremy oraz stworzenie okazji do pokazania swoich uzdolnień artystycznych przed szerszą publicznością. Cele te niewątpliwie udało się zrealizować.

Impreza została objęta patronatem starosty grodziskiego, Marka Wieżbickiego.

Dominika Rakowiecka
Starostwo Powiatu Grodziskiego

Fundusze Europejskie