Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uroczyste poświęcenie samochodu

Data: 07.05.2018 r., godz. 15.30   526
24.04.2018 r. odbyło się poświęcenie samochodu, który służy mieszkańcom Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Milanówku. Auto zostało dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W uroczystości wzięły udział przedstawicielki warszawskiego odziału PFRON-u: dyrektor Anna Wandzel oraz pani Iwona Jesiotr, a także starosta grodziski Marek Wieżbicki, sekretarz powiatu Joanna Damaziak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Grażyna Rymarczyk oraz gospodarz placówki – ksiądz Stanisław Jurczuk.

Po krótkiej modlitwie auto zostało poświęcone, wygłoszono liczne słowa uznania oraz gratulacje z tej okazji, auto jest bowiem namacalnym efektem owocnej współpracy władz powiatowych, Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego oraz PFRON-u.

Dzięki samochodowi niepełnosprawni mogą z łatwością dostać się do placówek leczniczych służby zdrowia i rehabilitacyjnych oraz na zajęcia edukacyjne, a także, inne które pozwalają im na maksymalną integrację społeczną. Mikrobus przystosowany jest do przewozu osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, w sumie może przewieźć 8 pasażerów.

Całkowity kosz auta wyniósł 126 000 zł, zaś kwota dofinansowania wyniosła 62 440 zł.

Fundusze Europejskie