Jesteś tutaj:

Główna treść strony

16 czerwca br. mieszkańcy jak co roku dali wyraz swojej solidarności z osobami z niepełnosprawnościami - marsz „Różni a Równi” był do tego doskonałą okazją.

Data: 29.06.2018 r., godz. 10.00   465
.
Ok. 200 osób zebrało się tego dnia pod pomnikiem Chełmońskiego w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zostali serdecznie powitani m.in. przez Starostę Grodziskiego Marka Wieżbickiego oraz panią Barbarę Madzelan-Sadoś pełniącą obowiązki Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Starostwie Powiatu Grodziskiego. Obecni byli także: zastępca burmistrza Tomasz Krupski oraz artysta kabaretowy Paweł Dłużewski. Wśród słów powitań i podziękowań wyrażono nadzieję, że wspólne działania wpłyną na zmianę postaw i uprzedzeń wobec osób z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy wydarzenia przeszli, na czele z werblistkami Orkiestry Dętej w Grodzisku Mazowieckim, ulicami miasta do parku Skarbków. Na scenie wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego w tańcu motyli, po czym zaśpiewały uczennice tej szkoły – Monika Marek i Weronika Suchocka.

Z marszem związany był konkurs plastyczny pod hasłem „Różni a Równi – wspieram, pomagam, akceptuję”. Do konkursu zgłoszono 34 prace, zaś laureatów uhonorowano na scenie nagrodami i wyróżnieniami podczas imprezy.

Atrakcją dla uczestników były zabawy integracyjne z animatorem zorganizowane nieopodal sceny, tu np. bawiono się chustą i balonami, więc świetny humor nikogo nie opuścił.
Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.


Fundusze Europejskie