Jesteś tutaj:

Główna treść strony

28 września na grodziskich deskach mogliśmy zobaczyć uczestników „Ogrodów Integracji’.

Data: 05.10.2018 r., godz. 10.10   373
.
„Ogrody Integracji” to już tradycja. W tym roku po raz 14. osoby niepełnosprawne mogły zaprezentować swoją twórczość i talenty.

Na scenie zobaczyliśmy 24 występy indywidualne bądź zespołowe, a także występ gościnny (Zespół Mazowiacy). Widzowie mogli podziwiać recytację, śpiew, taniec i scenki teatralne. Pozytywna atmosfera udzieliła się wszystkim. Nieraz publiczność bawiła się razem z uczestnikami, zwłaszcza skoczne piosenki podrywały publiczność z foteli. Duże wrażenie zrobiła także piosenka „Na gronicku jest mój dom” w wykonaniu Dominika Strzelca, który został poproszony o bis.

W foyer kina zaprezentowano wystawę dorobku artystycznego uczestników przeglądu, a także indywidualnych osób niepełnosprawnych, wystawę fotograficzną Anny Jaroszewicz czy stoisko twórców ludowych ziemi łowickiej.

W wydarzeniach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych - starosta grodziski Marek Wieżbicki i burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński (którzy zawsze chętnie patronują tej imprezie), ale również artyści i osoby znane z telewizji, wśród niż można wymienić: Pawła Dłużewskiego, Macieja Miecznikowskiego, Konstantego Cicisziwili, Dorotę Stalińską, Artura Barcisia, tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, przedstawicieli lokalnych mediów, a także Ewę Magdziak – pomysłodawczynię „Ogrodów Integracji”.

Niektóre występy bawiły, inne skłaniały do refleksji, jednak wszystkie bez wątpienia zapadną w pamięci.

„Ogrody Integracji” to również okazja, żeby zastanowić się nad potrzebami i problemami osób niepełnosprawnych. I choć niewątpliwie wiele jest jeszcze do zrobienia, to można śmiało stwierdzić, że na przestrzeni ostatnich lat dużo się zmieniło na lepsze.


Fundusze Europejskie