Jesteś tutaj:

Główna treść strony

15-lecie działalności Szpitala Zachodniego

Data: 24.01.2019 r., godz. 13.50   691
Relacja
Od 15 lat szpital w Grodzisku Mazowieckim ratuje ludzkie zdrowie i życie. Z tej okazji 15 stycznia odbyła się uroczysta gala, na której obecni byli m.in. dyrektor placówki Krystyna Płukis, Starosta Grodziski Marek Wieżbicki i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Przybyło także wielu gości m.in. Dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ Filip Nowak, Przewodnicząca Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Anna Dudzińska czy Konsultant Krajowy ds. Interny prof. Jacek Imiela.

Uroczystość odbyła się w niespełna miesiąc po opublikowaniu przez „Rzeczpospolitą” rankingu szpitali 2018. Szpital w Grodzisku został wysoko oceniony: zajął I miejsce w kategorii najlepszy szpital w województwie mazowieckim, I miejsce w kategorii sieć szpitali, poziom II w skali kraju i IV miejsce wśród szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych w skali ogólnokrajowej.

W ciepłych słowach włodarze powiatu i gminy wyrazili się o kierownictwu szpitala i pracownikach, a także złożyli życzenia dalszego rozwoju. Dyrektor placówki przytoczyła kilka z licznych listów gratulacyjnych.

W części artystycznej gali swój talent muzyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie: Laura Wylezińska oraz Kajetan Niemirowicz–Szczytt, a także laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych Kacper Tołoczko.

Specjalnie z okazji 15-lecia placówki został przygotowany i zaprezentowany gościom film autorstwa Marcina Masalskiego oraz Radosława Delisia. Na dużym ekranie przybliżono nie tylko sukcesy szpitala, ale i jego ciekawą historię.

Uroczystość była dobrą okazją do podziękowania zasłużonym pracownikom szpitala, a w szczególności: Januszowi Bednarskiemu, Marcie Dzbanowskiej, Andrzejowi Gadzińskiemu, Urszuli Jung Grabowskiej, Markowi Janickiemu, Krzysztofowi Kądziołkowi, Agnieszce Kołodziejskiej, Helenie Miller, Jackowi Pawlakowi i Maciejowi Zarębińskiemu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.