Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Spotkanie noworoczne dla dzieci z rodzin zastępczych i domu dziecka

Data: 04.02.2019 r., godz. 15.04   95
.
W pewne pogodne styczniowe przedpołudnie na spotkanie z dziećmi z rodzin zastępczych i domu dziecka przybył nie kto inny – tylko we własnej osobie Królowa Śniegu. Królowa ta wcale nie przypominała złej władczyni, która była przyczyną trosk i smutków Gerdy i Kaja. Wręcz przeciwnie, Jej Wysokość z berłem w dłoni i uśmiechem na ustach powitała dzieci, młodzież oraz ich opiekunów, z każdym zamieniła kilka zdań i wręczyła torbę ze słodkościami. Chętni – a tych nie brakowało – mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dla porządku trzeba dodać, że Królowa Śniegu nie zjawiła się w grodziskim kinie sama, towarzyszyła jej bowiem Śnieżka, która pomagała rozdawać słodycze i rozmawiała wesoło z zebranymi.

To niezwykłe spotkanie poprzedziła projekcja filmu „Krzysiu, gdzie jesteś?”, którego bohaterem jest dobrze znany zarówno młodszej jak i starszej publiczności miś o bardzo małym rozumku oraz jego przyjaciele.

Baczni obserwatorzy mogli dostrzec, że Jej Wysokość jest łudząco podobna do Katarzyny Bohdanowicz zaś śnieżną królewną był nie kto inny jak Martyna Sierocka, czyli dwie panie koordynatorki rodzinnej pieczy zastępczej. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Starosty Grodziskiego oraz zaangażowaniu pracowników z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.


Zapisano na kartach kroniki mroźnej krainyFundusze Europejskie