Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Niepełnosprawni są wśród nas…

Data: 20.05.2019 r., godz. 13.45   346
8 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Niepełnosprawni są wśród nas” organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego.
39 uczniów z 5 szkół (ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5 i Zespołu Szkół Specjalnych im. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Książenicach oraz Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie) złożyło prace plastyczne, które poruszały temat niepełnosprawności, a zwłaszcza problemów, które dotyczą osób niepełnosprawnych. Dla dzieci i młodzieży była to dobra okazja, aby pokazać swoją wrażliwość na potrzeby innych osób.

Spośród wszystkich prac nagrodzono 15, zaś 5 otrzymało wyróżnienia. Ich autorzy zostali zaproszeni do Mediateki w Grodzisku Mazowieckim, gdzie odbyła się prezentacja zwycięskich prac oraz wręczenie nagród. Nie lada atrakcją dla uczestników były także warsztaty twórcze. Składały się one z ćwiczeń integracyjnych, tworzenia autoportretu – odrysowywania swojego profilu przy pomocy rzutnika, robienia zdjęć, ozdabiania worka bawełnianego za pomocą kredek i korzystania z maszyny do pisania – a to tylko niektóre z zadań, z którymi zmierzyli się dzieci i młodzież.

Każdy uczestnik otrzymał tego dnia dyplom, książkę, swoje zdjęcie wykonane podczas warsztatów, a także własnoręcznie ozdobiony worek.

Temat niepełnosprawności pojawia się w przestrzeni publicznej coraz częściej – w kontekście likwidowania barier architektonicznych, dostępu do usług, a także innych aspektów życia codziennego. Warto jednak pamiętać, że tolerancji i chęci niesienia pomocy innym uczy się od najmłodszych lat, czego dobrym przykładem był właśnie konkurs „Niepełnosprawni są wśród nas”.

Starostwo Powiatu Grodziskiego