Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Szansa dla SOR grodziskiego szpitala

Data: 27.06.2019 r., godz. 14.50   254
 
Szpitalne Oddziały Ratunkowe nie są ani przychodnią ani pogotowiem. Udzielają pomocy medycznej, które są w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Niestety często jest tak, że na SOR zgłaszają się osoby, których problemy zdrowotne mogłaby rozwiązań przychodnia i lekarz pierwszego kontaktu.

Obecna sytuacja w SOR szpitala zachodniego generuje wielogodzinne oczekiwanie na pomoc.

Rada Powiatu Grodziskiego niejednokrotnie apelowała, by zostały rozpoczęte działania, które polepszyłyby sytuację pacjentów i odciążyły powiatową placówkę.

28 lutego 2019 roku przez Radę Powiatu Grodziskiego została podjęta uchwała w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego zaspokojenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców w zakresie usług świadczonych przez szpitalne oddziały ratunkowe.

Utworzenie szpitalnego oddziału ratunkowego chociażby w powiecie pruszkowskim spowodowałoby odciążenie grodziskiej placówki, skróciłoby tym samym czas oczekiwania na pomoc medyczną dla mieszkańców.

Sprawą zajęło się ministerstwo zdrowia, które poparło stanowisko Rady Powiatu Grodziskiego. Z upoważnienia ministra zdrowia, sekretarz stanu w tym resorcie, Józefa Szczurek-Żelazko napisała stosowne pismo do wojewody mazowieckiego, Zdzisława Sipiery, który jako organ jest odpowiedzialny za organizację systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie województwa.Pismo do Wojewody Mazowieckiego
(plik .pdf do pobrania)
Fundusze Europejskie