Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dożynki powiatowo-gminne już za nami!

Data: 12.09.2019 r., godz. 14.41   171
Dożynki powiatowo-gminne odbyły się 8 września (w niedzielę) na targowisku miejskim przy ul. Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim. Nie zabrakło atrakcji i miłej atmosfery.
Dożynki powiatowo-gminne odbyły się 8 września (w niedzielę) na targowisku miejskim przy ul. Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim. Nie zabrakło atrakcji i miłej atmosfery.

Święto Plonów rozpoczęło się jarmarkiem produktów regionalnych. Odprawiona została msza święta polowa w intencji rolników, której przewodniczył biskup Piotr Jarecki.
Oprawę muzyczną zapewnił grodziski chór „Cantata” pod dyr. Barbary Paszkiewicz.

Na uroczystości przybyli m.in.: wojewoda mazowiecki – Zdzisław Sipiera, przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, wójtowie i burmistrzowie, radni i kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu powiatu grodziskiego.

Nie zabrakło tradycyjnego konkursu wieńców dożynkowych. Był on rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: powiatowym i gminnym. W kategorii powiatowej kolejne miejsca zdobyli:

1. Baranów
2. Nowa i Stara Pałupina
3. Holendry Baranowskie


Wyróżnienie otrzymał wieniec dożynkowy z Żelechowa (gmina Żabia Wola).
W kategorii gminnej konkurs kolejne miejsca zajęli:

1. Chrzanów Duży
2. Chlebnia
3. Marynin


Wyróżnienie trafiło do Makówki.

Tego dnia nie mogło zabraknąć starosty i starościny dożynek. Starościną została Elżbieta Leśniak z Ojrzanowa w gminie Żabia Wola, starostą zaś Andrzej Oracki z Chlebnii w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Starosta grodziski podziękował rolnikom za ich całoroczną, trudną pracę.
-Praca rolnika wciąż jest podstawą egzystencji ludzkości. Rolnictwo to wciąż coś więcej niż żywność. Jest ono ważne nie tylko dla gospodarki, lecz także jako skarbnica istotnych wartości społecznych i kulturowych – podkreślił w swoim przemówieniu.

Usłyszeliśmy największe przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron w wykonaniu zespołu Trzy Gitary.
Na koniec odbyła się potańcówka, na której bawiło się wielu mieszkańców naszego powiatu.

Dziękujemy za Państwa obecność!