Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Seminarium o destygmatyzacji osób doświadczających kryzysów psychicznych. Współorganizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim

Data: 07.11.2019 r., godz. 13.17   133
W dniu 24 października 2019 roku Bródnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodzin Osób z Zaburzeniami Psychicznymi POMOST w Warszawie, przy wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim, zorganizowało seminarium. Spotkanie dotyczyło kompleksowego programu destygmatyzacji osób chorujących psychicznie. Seminarium odbyło się w grodziskiej "Mediatece".
Na spotkaniu poruszona została  problematyka jakości życia osób doświadczających kryzysów psychicznych. Przedstawione zostały możliwości i ograniczenia, które towarzyszą osobom borykającym się na co dzień z chorobą. 
Ponadto można było dowiedzieć się o:

-grupach samopomocowych (na przykładzie Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP w Warszawie), roli profesjonalistów i wolontariuszy w tworzeniu ruchów samopomocowych;
-aktywizacji społeczno-zawodowej osób po kryzysach psychicznych (na podstawie działalności Stowarzyszenia POMOST).

W spotkaniu wzięło udział 25 przedstawicieli organizacji i instytucji z terenu powiatu grodziskiego, w tym z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, ośrodków pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, zespołów kuratorskiej służby sądowej oraz gabinetu terapii i wspomagania rozwoju dziecka. 
Zdjęcia: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim