Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowe auto dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym z filią w Grodzisku Mazowieckim

Data: 25.11.2019 r., godz. 13.35   322
Nowy, z wygodną platformą dla seniorów poruszających się na wózkach inwalidzkich – taki jest mikrobus, który trafił do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym z filią w Grodzisku Mazowieckim. Zakup był możliwy dzięki pieniądzom pochodzącym ze środków Powiatu Grodziskiego oraz dotacji z PFRON.
Pojazd przeznaczony jest do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Samochód posiada specjalne wyposażenie, m.in. otwierane boczne drzwi przesuwne z uchwytem umożliwiającym wsiadanie do busa, szyny podłogowe do mocowania wózków inwalidzkich, klimatyzację.
Mieszkańcy będą mieli zapewniony bezpieczny transport do poradni specjalistycznych i innych placówek. Do tej pory seniorzy wożeni byli wysłużonym samochodem, który nie był dostosowany do przewozów osób na wózkach inwalidzkich. Wymagał również częstych napraw, a tym samym dużych nakładów finansowych.

Samochód kosztował 132 435,00 zł, z czego 69 465, 00 zł pochodzi ze środków PFRON z „Programu wyrównywania różnic między regionami”. Resztę dołożył Powiat Grodziski.

W czwartek 21 listopada nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu, w którym uczestniczył starosta grodziski – Marek Wieżbicki, wicestarosta – Krzysztof Filipiak oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej – Teresa Ciszewska. 
To kolejny krok władz samorządowych w poprawę komfortu i bezpieczeństwa podopiecznych placówki.