Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - do dyspozycji w 2021 roku będzie 25 mln zł. To mieszkańcy zdecydują na co pójdą pieniądze

Data: 30.01.2020 r., godz. 13.50   487
Budżet Obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu zadecydują mieszkańcy. Nie są to dodatkowe środki, lecz konkretne kwoty będące częścią budżetu województwa. W tym roku do dyspozycji w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2021 jest 25 mln złotych. Nabór projektów ruszy w marcu.
Jest to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu województwa. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego regionu.

– To mieszkańcy zadecydują, które inwestycje zostaną zrealizowane. Zgłaszając projekty, a potem oddając głos na konkretne pomysły, będą współdecydować o swoim najbliższym otoczeniu i dzięki temu rozwijać je. Projekty mogą dotyczyć zarówno infrastruktury, jak i np. wydarzeń kulturalnych – zaznacza Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, wiceprzewodniczący Komisji Budżetu i Finansów.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne, mieszczące się w katalogu zadań o charakterze wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. 
Projekty inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo ma tytuł prawny do dysponowania.

WAŻNE: Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza może zgłosić każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2021 r.:

Nabór projektów
od 2 do 31 marca 2020 r.

Ocena projektów
od 1 kwietnia do 29 maja 2020 r.

Informacja o wynikach oceny projektów
do 5 czerwca 2020 r.

Odwołania od oceny negatywnej o niedopuszczeniu projektu do głosowania
14 dni od dnia opublikowania informacji o wynikach oceny projektów Uchwała Zarządu Województwa Mazowieckiego w sprawie rozpatrzenia odwołań od oceny negatywnej o niedopuszczeniu projektu do głosowania
do 3 lipca 2020 r.


Głosowanie
od 20 lipca do 16 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenie wyników głosowania
do 31 sierpnia 2020 r.

Więcej informacji na stronie: https://mazovia.budzet-obywatelski.eu/