Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Jak korzystać z aplikacji „Kwarantanna domowa”?

Data: 30.03.2020 r., godz. 09.16   152
Aplikacja jest bezpłatna, pomaga w kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za kontrolę i pomoc osobom przebywającym na kwarantannie. Aplikacja Kwarantanna domowa jest dostępna tylko dla osób, które nie mogą wychodzić z domu. Jej system został połączony z bazą numerów telefonów osób, które mają obowiązek przejścia kwarantanny.
Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” można uzyskać szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji.

W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię - 22 165 57 44.

Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.
„Aby to bezpieczeństwo było skutecznie zapewnione policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie. Za złamanie kwarantanny może zostać nałożona grzywna do 30 tysięcy złotych. Ale nie chodzi o to, by karać. Chodzi o to, by kwarantanna i dotykające nas wszystkich restrykcje – wdrożone, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - były skuteczne. Jednocześnie bardzo ważne jest wsparcie dla osób w kwarantannie” - czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa
Grafika: Ministerstwo Cyfryzacji