Ponad 22 mln zł dla Grodziskich Przewozów Autobusowych

Data: 02.12.2022 r., godz. 08.10    472
Zarząd Związku podpisał umowę o dopłatę z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

29 listopada w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umów o dopłaty z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Związek Powiatowo-Gminny Grodziskie Przewozy Autobusowe reprezentował Zarząd z Panem Markiem Wieżbickim, Starostą Grodziskim i jednocześnie Prezesem Zarządu Związku, na czele.

Środki uzyskane na 2023 są rekordowe w skali kraju i wynoszą 22 269 756,40 zł. Dzięki dopłacie otrzymanej z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych będzie można zaspokoić potrzeby transportowe mieszkańców 12 gmin z zachodniego Mazowsza. Rozwinięta sieć połączeń z dużą częstotliwością kursowania autobusów coraz częściej zachęca do wyboru tego właśnie środka transportu. Obecnie z autobusów GPA każdego miesiąca korzysta około 230 tys. mieszkańców i liczba ta stale rośnie.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnościami na stronie www.gpa.grodzisk.pl.

Zdjęcie przedstawia Wicewojewodę Mazowieckiego oraz członków Zarządu Związku Grodziskie Przewozy Autobusowe.jpg (1.30 MB)

Na zdjęciu: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta Grodziski, Prezes Zarządu GPA Marek Wieżbicki,
Wójt Gminy Żabia Wola, wiceprezes Zarządu GPA Piotr Rybka, członek Zarządu GPA Andrzej Korpysa,
Główny Księgowy GPA Piotr Leśniewski.