Podsumowanie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Powiecie Grodziskim

Data: 06.12.2022 r., godz. 11.09    392
W dniach 22 – 26 listopada.

W dniach 22 – 26 listopada obchodzono Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji odbyło się spotkanie Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Jana Kustosza przy Gedeon Richter, w którym uczestniczyli m.in. Starosta Grodziski Marek Wieżbicki, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński oraz Dyrektor Generalny ds. Operacji Farmaceutycznych Prezes Zarządu w Gedeon Richter Polska Tomasz Nemeth.

Spotkanie odbyło się po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, dlatego też uhonorowano osoby, które w ciągu ostatnich trzech lat otrzymały odznaczenia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Tytuł ten otrzymało 8 osób. Warto wspomnieć, że od 2019 r. aż 17 członków klubu otrzymało tytuł Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, który jest przyznawany za oddanie 20 litrów krwi.

Krwiodawcy co roku ratują zdrowie i życie wielu ludzi, którzy bez najcenniejszego lekarstwa – krwi, nie mogliby wrócić do zdrowia. W zeszłym roku ponad 600 000 osób oddało krew, dokonano w sumie ponad 1 300 000 donacji krwi i jej składników.

Światowe Dni Krwiodawstwa to okazja do tego, żeby wyrazić słowa uznania dla honorowych krwiodawców, ale również zachęcić do zostania dawcą. Na terenie Powiatu Grodziskiego krew można oddać w wyznaczonych terminach w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim.

 

Podsumowanie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Powiecie Grodziskim
Podsumowanie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Powiecie Grodziskim, foto nr 1, Podsumowanie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Powiecie Grodziskim, foto nr 2,