XIX Grodziskie Targi Pracy

Data: 26.05.2023 r., godz. 14.54    263
16 maja odbyły się XIX Targi Pracy.

Zebranych przywitali Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Agnieszka Adachowska, Starosta Grodziski – Marek Wieżbicki oraz Zastępca Burmistrza Grodziska Mazowieckiego – Tomasz Krupski.

Grodziskie Targi Pracy na stałe wpisały się w harmonogram powiatowych wydarzeń. Mają one na celu stworzenie przestrzeni, na której mieszkańcy Powiatu Grodziskiego poszukujący zatrudnienia będą mieli dostęp do lokalnych ofert pracy, a także ułatwione zostaną spotkania między pracodawcami a potencjalnymi pracownikami.

Dla wystawców – firm oraz instytucji, uczestniczenie w wydarzeniu to szansa na promowanie marki, prezentacja swoich osiągnięć i ofert pracy. Wydarzenie umożliwia wystawcom dotarcie do szerokiego grona kandydatów, którzy mogą być zainteresowani ich działalnością. To również okazja, aby zaprezentować swoją firmę, pokazać jakimi wartości się kieruje oraz jakie możliwości rozwoju zawodowego oferuje się pracownikom. Targi dają także możliwość spotkania dużej liczby kandydatów w krótkim czasie.

Targi Pracy to doskonała okazja do nawiązania kontaktów zawodowych. Kandydaci mogą spotkać się osobiście z przedstawicielami firm, zadać pytania, porozmawiać o możliwościach rozwoju zawodowego i pozostawić swoje dane kontaktowe. To daje im szansę zbudowania sieci kontaktów, która może być cenna w przyszłej karierze.

Uczestniczenie w Targach Pracy może także pomóc osobom szukającym zatrudnienia w rozwinięciu umiejętności interpersonalnych, budowaniu pewności siebie w kontaktach biznesowych i praktyce prowadzeniu rozmów rekrutacyjnych.

Wystawcy przygotowali ponad 2300 ofert pracy. Pracę oferowali m.in. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Departament Służby Cywilnej, Komenda Stołeczna Policji w Warszawie, 61 Batalion Lekkiej Piechoty w Książenicach, Izba Administracji Skarbowej – Urząd Skarbowy w Grodzisku Mazowieckim, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie oraz liczne prywatne przedsiębiorstwa.

Pracodawcy oferowali zatrudnienie na m.in. następujących stanowiskach: pracownik magazynowy, operator maszyn, pracownik ochrony fizycznej, sprzedawca, mechanik maszyn i urządzeń, manager restauracji, asystent spedytora, pracownik administracyjny i asystent działu HR.

Stopa bezrobocia w Powiecie Grodziskim wynosiła na koniec marca 3,1%. Jest to jeden z najniższych wskaźników bezrobocia na terenie województwa mazowieckiego. Dla porównania stopa bezrobocia dla województwa wynosiła 4,3%, a dla całego kraju – 5,4%.

XIX Grodziskie Targi Pracy
XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 1, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 2, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 3, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 4, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 5, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 6, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 7, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 8, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 9, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 10, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 11, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 12, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 13, XIX Grodziskie Targi Pracy, foto nr 14,