Podsumowanie roku szkolnego w Publicznym Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim

Data: 29.06.2022 r., godz. 12.40    555
W czwartek 23 czerwca w Publicznym Ognisku Plastycznym im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

23 czerwca w Publicznym Ognisku Plastycznym im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Zorganizowana została wystawa, na której zaprezentowano prace uczestników pracowni dziecięcych prowadzonych przez Ognisko.

Na zajęcia w Publicznym Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim zapisać się może każdy chętny – nie tylko osoby przygotowujące się do egzaminów do uczelni artystycznych, ale także dzieci, młodzież i dorośli, chcący rozwijać swoje pasje plastyczne. Celem placówki jest bowiem nie tyle kształcenie artystów plastyków, co twórczy rozwój, rozbudzanie zdolności artystycznych oraz wykształcenie wszystkich słuchaczy na wrażliwych i świadomych odbiorców sztuki. W minionym roku szkolnym w grodziskim Ognisku Plastycznym działało 12 pracowni, w których prowadzono zajęcia z malarstwa, rysunku, ceramiki, fotografii, grafiki, a także przygotowanie do egzaminów na studia na wydziały artystyczne oraz wykłady z historii sztuki. Zajęcia od lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży czy dorosłych. Duża popularność Ogniska wynika z szerokiej oferty dydaktycznej, w której każdy – młodszy i starszy, profesjonalista i amator – znajdzie coś dla siebie. Niebagatelne znaczenie ma także wysoki poziom kształcenia oraz zaangażowanie kadry pedagogicznej.

Ognisko organizuje także wystawy prezentujące dorobek artystyczny słuchaczy, wykładowców, absolwentów i zaprzyjaźnionych artystów. Wstęp na wystawy w Galerii Popkolor jest nieodpłatny – to miejsce dostępne dla wszystkich miłośników sztuki. Prezentowane działania artystyczne mają zróżnicowany charakter – od tradycyjnych wystaw malarskich czy fotograficznych po instalacje i wystawy sztuki konceptualnej. W roku szkolnym 2021/2022 w Galerii zorganizowano łącznie 12 wystaw malarstwa, rysunku, fotografii, a także wystawę poplenerową i Targi Sztuki. W listopadzie 2021 roku swoje prace prezentowali także wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim. Wszystkie wystawy były chętnie odwiedzane przez mieszkańców Powiatu Grodziskiego i okolic – także podczas trwania pandemii, gdy organizowane były w reżimie sanitarnym.

Kolejną sferą działalności Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku Mazowieckim są organizowane co roku w okresie wakacyjnym letnie plenery malarskie dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, które odbędą się także i w tym roku. Ognisko organizuje również konkursy plastyczne. Do końca wakacji trwa nabór prac do konkursu plastycznego pt. „Wolność”. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, plenerów malarskich oraz zajęć prowadzonych w Publicznym Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim znaleźć można na stronie internetowej: popkolor.com.

Publiczne Ognisko Plastyczne im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim jest jednostką organizacyjną Powiatu Grodziskiego. To placówka, która pełni istotną rolę w edukacji artystycznej dzieci i młodzieży, umożliwiająca rozwój pasji i talentów mieszkańcom naszego powiatu.

Podsumowanie roku szkolnego w Publicznym Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim
Budynek Publicznego Ogniska Plastycznego im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim., Wystawa końcoworoczna w Ognisku – prace uczestników pracowni dziecięcych., Wystawa końcoworoczna w Ognisku – prace uczestników pracowni dziecięcych., Wystawa końcoworoczna w Ognisku – prace uczestników pracowni dziecięcych., Wystawa końcoworoczna w Ognisku – prace uczestników pracowni dziecięcych.,