VIII edycja plebiscytu Perły Mazowsza

Data: 20.12.2023 r., godz. 11.30    270
Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.

Perły Mazowsza to wydarzenie integrujące świat kultury ze światem biznesu i sportu, promujące lokalny biznes i najciekawsze inicjatywy. Konkurs organizowany jest od 2015 roku, a jego laureatami zostały m.in. wydarzenia, takie jak: Turniej Rycerski na zamku w Czersku, czy Półmaraton Tarczyński, ale też lokalni przedsiębiorcy, np. Suchy Badyl, Centrum Mikropigmentacji, Cukiernia Szymańscy, Stolarnia Dawidczyk, Z.U.H Safety, ANDCOM sp. z o.o., Hotel Psigoda, TDM Electronics i wiele innych. Perłami Mazowsza nagrodzeni zostali również ludzie sportu i kultury, instytucje i inicjatywy realizowane przez samorządy.

Perły wręczane są w kilku kategoriach: Perła Przedsiębiorczości, Perła Sportu i Turystyki, Perła Kultury, a kolejna edycja wydarzenia rozpoczyna się 1 grudnia 2023 roku.

Perła Przedsiębiorczości

Perła Przedsiębiorczości przyznawana jest podmiotom gospodarczym z kapitałem prywatnym, organizacjom samorządowym, instytucjom oraz osobom prywatnym. W każdej z gmin współorganizujących Konkurs nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje przyznane będą tym firmom, które otrzymają najwięcej głosów Kapituły Konkursowej i punktów, przyznawanych na podstawie przesłanej ankiety. Następnie spośród nominowanych, na podstawie liczby głosów mieszkańców zostanie wyłoniona Perła Przedsiębiorczości.

Perła Kultury

Perła Kultury to wyróżnienie dla wydarzeń kulturalnych (np. akcje plenerowe, festiwale, konkursy). W każdej z gmin, które współorganizują konkursu nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje otrzymają wydarzenia kulturalne/oferty turystyczne, które otrzymają najwięcej głosów i punktów na podstawie przesłanej ankiety. Następnie spośród nominowanych, na podstawie liczby głosów mieszkańców zostanie wyłoniona Perła Kultury.

Perła Sportu i Turystyki

W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca bądź ofertę turystyczną mogą wziąć udział promotorzy sportu, drużyny sportowe i kluby, sekcje sportowe, jak również trenerzy, zawodnicy oraz miejsca, dania lokalne, oferty turystyczne.

W każdej z gmin, które współorganizują konkursu nominujemy nie więcej niż trzech kandydatów. Nominacje otrzymają sportowcy, kluby sportowe, trenerzy, którym na podstawie przesłanej ankiety przyznano najwięcej głosów i punktów. Spośród nominowanych Perłę Sportu wybiorą w głosowaniu mieszkańcy.

Jak zgłaszać perły?

Zgłoszenia może dokonać każdy chętny, można nawet zgłosić własny pomysł czy firmę. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie www.perlymazowsza.pl lub formularz w formie papierowej i wysłać go na adres ul. Jana Pawła II 29, 05-500 Piaseczno lub skanem na adres kontakt@perlymazowsza.pl.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni na finałowej Gali, która odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie.

Grafika Perły Mazowsza