Zaproszenie na wernisaż wystawy „Układ sił”

Data: 29.08.2024 r., godz. 08.25    722
W niedzielę 1 września o godzinie 17:00.

Muzeum im. Anny  i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza na wernisaż wystawy „Układ sił” w niedzielę 1 września o godzinie 17:00.

Po raz pierwszy Stawisko stanie się scenerią interwencji artystycznej – niemal w każdym pomieszczeniu domu Iwaszkiewiczów pojawią dzieła sztuki współczesnych polskich artystów, które dialogują z atmosferą muzeum i głosami jego dawnych mieszkańców.

 

Zaproszeni artyści i artystki:

Inne Towarzystwo: Wojciech Gilewicz, Agata Groszek, Bartosz Kokosiński, Monika Mamzeta, Katarzyna Sobczuk, Małgorzata Widomska

Marta Szulc, Monika Waraxa.

 

Wernisaż: 1 września 2024 r., godz. 17:00.

Na wernisażu odbędzie się performance Moniki Waraxy pt „Świeży powiew”.

 

Wystawa potrwa do 10 listopada 2024 r.