Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza na wernisaż wystawy „Układ sił” w niedzielę 1 września o godzinie 17:00.
Po raz pierwszy Stawisko stanie się scenerią interwencji artystycznej – niemal w każdym pomieszczeniu domu Iwaszkiewiczów pojawią dzieła sztuki współczesnych polskich artystów, które dialogują z atmosferą muzeum i głosami jego dawnych mieszkańców.
Zaproszeni artyści i artystki:
Inne Towarzystwo: Wojciech Gilewicz, Agata Groszek, Bartosz Kokosiński, Monika Mamzeta, Katarzyna Sobczuk, Małgorzata Widomska
Marta Szulc, Monika Waraxa.
Wernisaż: 1 września 2024 r., godz. 17:00.
Na wernisażu odbędzie się performance Moniki Waraxy pt „Świeży powiew”.
Wystawa potrwa do 10 listopada 2024 r.