W Szpitalu Zachodnim powstanie nowa sala operacyjna

Data: 10.08.2022 r., godz. 09.25    593
Władze Powiatu Grodziskiego pozyskały dotację na przeprowadzenie inwestycji.

W Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim powstanie nowa sala operacyjna. Głównym celem przeprowadzenia tej inwestycji jest zwiększenie dostępności do sal operacyjnych i liczby planowanych zabiegów oraz możliwość wydzielenia w razie konieczności jednej sali dla pacjentów podejrzanych lub zakażonych wirusem SARS-Cov-2 wymagających natychmiastowej interwencji zabiegowej.

Obecnie Centralny Blok Zabiegowy dysponuje 4 salami zabiegowymi, na których każdego roku wykonywanych jest blisko 7 tys. operacji. Warto zaznaczyć, że wielospecjalistyczny Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim świadczy usługi medyczne dla obszaru aż 5 powiatów ściany zachodniej Warszawy (ok. 0,5 mln mieszkańców). Pilna realizacja inwestycji, jaką jest budowa nowej sali operacyjnej poza Blokiem, jest zadaniem priorytetowym, przyczyni się bowiem do zwiększenia bezpieczeństwa, jakości świadczonych usług oraz poprawy warunków pracy personelu.

We wtorek 9 sierpnia władze Powiatu Grodziskiego podpisały umowę o udzielenie dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. Wykonanie dodatkowej sali operacyjnej w ramach istniejącego Bloku Operacyjnego w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim w wysokości 1 000 000 zł..

To już drugie dofinansowanie do tej inwestycji, które pozyskał Powiat Grodziski. Na budowę sali operacyjnej uzyskano już dotację w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 2 380 000 zł.

Koszt inwestycji: 4 400 000 zł

Wartość dofinansowania: 1 000 000 zł z budżetu Województwa Mazowieckiego, 2 380 000 zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład

Planowany okres realizacji: 2022 r. – 2023 r.

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego.

logotyp Mazowsze serce Polski

W Szpitalu Zachodnim powstanie nowa sala operacyjna
W Szpitalu Zachodnim powstanie nowa sala operacyjna, foto nr 1, W Szpitalu Zachodnim powstanie nowa sala operacyjna, foto nr 2, W Szpitalu Zachodnim powstanie nowa sala operacyjna, foto nr 3, W Szpitalu Zachodnim powstanie nowa sala operacyjna, foto nr 4,