W Powiecie Grodziskim odbyły się uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Data: 07.05.2026 r., godz. 13.40    199
.

W Powiecie Grodziskim odbyły się uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, symbolizującego dążenie narodu do wolności, odpowiedzialności obywatelskiej i suwerenności państwa. Wspólne świętowanie było wyrazem pamięci o twórcach Konstytucji z 1791 roku oraz przywiązania do wartości, które od pokoleń budują fundament polskiej tożsamości narodowej.

Tegoroczne uroczystości miały podniosły i wspólnotowy charakter, gromadząc mieszkańców, przedstawicieli samorządów, instytucji publicznych, organizacji społecznych, służb mundurowych oraz poczty sztandarowe.

Centralnym punktem obchodów była polowa msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona o godzinie 12:00 w Parku Skarbków.

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli na Plac Wolności, gdzie w imieniu Powiatu Grodziskiego kwiaty złożyli Starosta Grodziski Marek Wieżbicki oraz Członek Zarządu Powiatu Grodziskiego Michał Śliwiński.

Obchody 3 Maja w Grodzisku Mazowieckim były nie tylko okazją do upamiętnienia historycznego wydarzenia, ale również wyrazem lokalnej wspólnoty i troski o pielęgnowanie patriotycznych tradycji. To ważne święto po raz kolejny pokazało, jak istotną rolę odgrywa pamięć historyczna w budowaniu więzi społecznych oraz poczucia odpowiedzialności za przyszłość kolejnych pokoleń.

 

Obchody Konstytucji 3 Maja
Obchody Konstytucji 3 Maja, foto nr 1, Obchody Konstytucji 3 Maja, foto nr 2, Obchody Konstytucji 3 Maja, foto nr 3, Obchody Konstytucji 3 Maja, foto nr 4, Obchody Konstytucji 3 Maja, foto nr 5, Obchody Konstytucji 3 Maja, foto nr 6, Obchody Konstytucji 3 Maja, foto nr 7, Obchody Konstytucji 3 Maja, foto nr 8,