Powiaty metropolii warszawskiej rozmawiały o przyszłości szkolnictwa zawodowego

Data: 14.05.2026 r., godz. 11.24    232
Spotkanie w Branżowym Centrum Umiejętności

13 maja 2026 r. w Branżowym Centrum Umiejętności w Grodzisku Mazowieckim odbyło się spotkanie przedstawicieli organów prowadzących szkoły zawodowe z terenu metropolii warszawskiej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele powiatów: grodziskiego, pruszkowskiego, legionowskiego, piaseczyńskiego, nowodworskiego, otwockiego oraz m.st. Warszawy.

Podczas spotkania omówiono założenia współpracy wynikające ze „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku” oraz „Wieloletniego planu działania metropolii warszawskiej na lata 2026–2028”. Uczestnicy rozmawiali również o aktualnej sytuacji szkolnictwa zawodowego na terenie metropolii warszawskiej oraz przedstawili działania realizowane przez poszczególne samorządy.

Jednym z głównych tematów było przedstawienie założeń wspólnego projektu „Mapa zawodów dla metropolii warszawskiej”, którego celem ma być lepsze dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy. Spotkanie było także okazją do dyskusji na temat wyzwań stojących przed edukacją zawodową oraz możliwości realizacji wspólnych ponadlokalnych inicjatyw.

Uczestnicy zapoznali się również z ofertą Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie logistyki.

 

 

Galeria
Galeria, foto nr 1, Galeria, foto nr 2, Galeria, foto nr 3, Galeria, foto nr 4, Galeria, foto nr 5, Galeria, foto nr 6, Galeria, foto nr 7, Galeria, foto nr 8, Galeria, foto nr 9, Galeria, foto nr 10, Galeria, foto nr 11, Galeria, foto nr 12,