75-lecie Koła Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim

Data: 13.10.2022 r., godz. 15.50    365
9 października Koło Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim świętowało swoje 75-lecie.

Uroczystość rozpoczęła odprawiona w kościele św. Anny msza święta w intencji pszczelarzy.

Następnie odbyło się spotkanie pszczelarzy oraz sympatyków kół pszczelarskich. Wśród zebranych gości był m.in. Marek Boroski Prezes Mazowieckiego Związku Pszczelarzy oraz Starosta Grodziski Marek Wieżbicki. W oficjalnej części spotkania Prezes grodziskiego koła przytoczył jego historię, zaś doktor inżynier Łucja Skonieczna wygłosiła wykład.

Spotkanie było dobrą okazją do docenienia tych, którzy przyczyniają się do rozwoju pszczelarstwa. Wśród licznych nagród i wyróżnień w imieniu Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego medal im. księdza doktora Jana Dzierżona otrzymał także Starosta Grodziski, którego doceniono za wybitne zasługi w rozwoju pszczelarstwa.

75-lecie Koła Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim
75-lecie Koła Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim, foto nr 1, 75-lecie Koła Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim, foto nr 2, 75-lecie Koła Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim, foto nr 3, 75-lecie Koła Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim, foto nr 4,