Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów zaprasza

Data: 09.09.2021 r., godz. 08.10   498
Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów zaprasza w najbliższą sobotę o g. 12:00 na wernisaż wystawy Andrzeja Antoniego Pilicha pt. "GENESIS, czyli narodziny artysty" oraz w niedzielę o g. 17:00 na spotkanie z z Andrzejem Sznajderem poświęcone książce "Polskimi śladami Franciszka Teodora Csokora". Wydarzenia odbędą się w ramach XVII Festiwalu Otwarte Ogrody.
Sobota, g. 12.00

W programie koncert utworów Chopina, Szymanowskiego, Debussy`ego w wykonaniu Piotra Filka oraz czytanie poezji Anny Kadłubowskiej-Pilich. Wernisaż odbędzie się w galerii na II piętrze Muzeum w Stawisku.

Program koncertu:

Fryderyk Chopin:
- Nokturny op. 27 nr 1 i 2.
- Preludia op. 28 nr 4 i 15.

Karol Szymanowski:
- Etiuda b - moll

Wawrzyniec Żuławski:
- Partita
- Mazurek

Claude Debussy:
- Preludium "Ślady na śniegu"
- Światło Księżyca

Organizatorzy: Fundacja Miejsce i Gmina Michałowice, Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.


Niedziela, g. 17:00

W niedzielę o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Sznajderem – autorem książki Polskimi śladami Franciszka Teodora Csokora poświęconej austriackiemu humaniście i pisarzowi, zaprzyjaźnionemu z Jarosławem Iwaszkiewiczem. Osnową tego reportażu są odnalezione w polskich bibliotekach, muzeach i archiwach, niepublikowane listy Csokora do Parandowskiego, Iwaszkiewicza, Kuncewiczowej, Kuryluka, Morstina, Brandstaettera, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Herberta, którego był wiedeńskim mecenasem. W książce jest mnóstwo zdjęć, w większości nigdzie do tej pory niepublikowanych.

Serdecznie zapraszamy,

Dyrektor i pracownicy Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku