Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Koncert muzyki na saksofon i fortepian

Data: 16.09.2021 r., godz. 15.15   269
Zapraszamy w najbliższą niedzielę 19 września o g. 17:00 na koncert muzyki na saksofon i fortepian kompozytorów warszawskich w wykonaniu zespołu Eksprezz Duo w składzie: Cezariusz Gadzina – saksofon i Anna Ciborowska – fortepian. Organizatorem koncertu jest Oddział Warszawski Związku Kompozytorów Polskich. Wstęp wolny.
Exprezz Duo występował m.in. w Lincoln Center w Nowym Jorku, Kennedy Center w Waszyngtonie, Rzymie, Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Paryżu, Warszawie, Seulu (Korea Płd.) oraz Addis Abeba (Etiopia).

Cezariusz Gadzina jest założycielem i dyrektorem artystycznym The European Saxophone Ensemble, zespołu, który koncertował w wielu krajach europejskich i nosi zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury UE. Gadzina jest jednocześnie dyrektorem artystycznym Belgian Saxophone Ensemble. Nagrania tego saksofonisty można znaleźć w archiwach wielu rozgłośni radiowych oraz stacji telewizyjnych jak również na płytach kompaktowych wydanych przez następujące kompanie płytowe: BMG, KOCH Classics, Cypres Records, Not Two, Selles, Edition St. Paul, B Sharp Records, Ambivalence, Maelstrom, A-shams, De Werf, Universal Music oraz TAK Records.

Anna Ciborowska jest pianistką, która nie lubi chodzić utartymi ścieżkami. Chociaż jej repertuar koncertowy zawiera wiele utworów z panteonu literatury fortepianowej – jej dyskografia opiera się na repertuarze rzadko wykonywanym. Zawiera m.in. płytę nagraną z Orkiestrą Kameralną Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Jej krążek „Maria Szymanowska. Piano Works” został wydany przez wytwornię płytową DUX. W Belgii współpracowała ze współczesnym kompozytorem i jednocześnie bardzo cenionym pisarzem Gaston Compere, który dedykował jej wiele ze swoich kompozycji. Owoce tej współpracy zarejestrowane są na płytach wydanych przez Maelström oraz wykorzystane zostały w filmie produkcji ARTE i RTBF „Polders”.

Organizator koncertu: Oddział Warszawski Związku Kompozytorów Polskich

Serdecznie zapraszamy,

Dyrektor i pracownicy Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

fot. YouTube Cezariusz Gadzina