Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Powiat Grodziski nagrodził nauczycieli

Data: 19.10.2021 r., godz. 08.35   123
14 października zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Grodziskiego.
Jak co roku 14 października obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Choć potocznie nazywa się je dniem nauczyciela, jest to święto nie tylko pedagogów, lecz także wszystkich osób zatrudnionych w oświacie.

Dzień ten został ustanowiony już w 1972 roku jako upamiętnienie powstałej w 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. I tak jak w XVIII wieku zdawano sobie sprawę z tego, jak ważne jest nauczanie i wychowanie przyszłych pokoleń, tak samo i współcześnie oświata stanowi jedno z najważniejszych zadań samorządów terytorialnych.


Powiat Grodziski jest organem prowadzącym szkoły ponadpodstawowe znajdujące się na jego terenie: Zespół Szkół Nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Szkół nr 1 w Milanówku, Zespół Szkół Nr 2 im. Gen. J. Bema w Milanówku, a także szkołę specjalną – Zespół Szkół im. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim. Jednostkami prowadzonymi przez Powiat Grodziski są także Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim oraz Publiczne Ognisko Plastyczne im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim.


W Dniu Edukacji Narodowej 14 października w auli Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim odbyło się wręczenie nagród Starosty Powiatu Grodziskiego. Ta odbywająca się co roku uroczystość  stanowi wyraz uznania dla tak ważnego, lecz jednocześnie trudnego zawodu, jakim jest praca pedagogiczna. Niestety z powodu aktualnych obostrzeń związanych z trwającą pandemią koronawirusa tegoroczne spotkanie miało charakter bardziej kameralny niż w latach ubiegłych.


Spotkanie poprowadziła Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Powiatu Grodziskiego Anna Kowalska. Na początku powitano zaproszonych gości – władze samorządowe Powiatu oraz dyrektorów szkół i pracowników oświatowych powiatu grodziskiego, którym ta uroczystość była dedykowana. Głos zabrał Starosta Grodziski Marek Wieżbicki. Podkreślił, że przyznawana nagroda jest wyróżnieniem tych pedagogów, którzy mogą się poszczycić znaczącymi osiągnięciami zawodowymi.


Następnie Starosta wraz z Wicestarostą Krzysztofem Filipiakiem wręczyli nagrody dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym.


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej.