Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Stawisko – miejsce symbiozy sztuk i kultur oraz otwarcie wystawy ceramiki Tadeusza Waltera

Data: 22.11.2021 r., godz. 12.00   38
Już w najbliższą niedzielę 28 listopada od godz. 17:00

Szanowni Państwo,


Zapraszamy 28 listopada, w niedzielę, o godzinie 17.00 na czwarte spotkanie z cyklu Stawisko – miejsce symbiozy sztuk i kultur oraz o godzinie 18.15 na otwarcie wystawy ceramiki Tadeusza Waltera pt. Wysoka temperatura.


W programie:


Tradycyjna muzyka żydowska w wykonaniu Di Galitzyaner Klezmorim

Mariola Śpiewak – klarnet

Grzegorz Śpiewak – akordeon

Rafał Seweryniak – kontrabas


Di Galitzyaner Klezmorim powstał w 1996 r. Członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie, działalność artystyczna w znacznej mierze związana jest z krakowskim Kazimierzem. Na repertuar składają się własne aranżacje tradycyjnych melodii, pieśni i tańców żydowskich z Europy Środkowo-Wschodniej, Stanów Zjednoczonych i Izraela. Zespół brał udział w wielu wydarzeniach kulturalnych w kraju i za granicą; został uhonorowany nagrodą Regio-Förderpreis für Musik, dołączając do grona laureatów Europejskich Nagród w Dziedzinie Kultury.


Bilet wstępu: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł.


Bezpośrednio po koncercie o godz. 18.15 zapraszamy na otwarcie wystawy ceramiki Tadeusza Waltera pt. "Wysoka temperatura".  


Tadeusz Walter samodzielną działalność artystyczną zaczął w 1967 roku wystawą malarstwa; było to jeszcze przed uzyskaniem dyplomu z malarstwa i tkaniny, co nastąpiło w 1970 roku. Zainteresowania formami przestrzennymi skłoniły artystę do wykorzystania włókna. Podczas trzyletniego pobytu w Indiach artysta zetknął się z gliną jako tworzywem artystycznym. Po powrocie do Polski w 1980 roku dołączył do grona grupy KERAMOS. Od tego momentu jego działalność artystyczna związana jest wyłącznie z gliną. Uzupełniają ją szkliwo i proces powstawania, taki sam jaki towarzyszy powstawaniu lawy wulkanicznej. Prace Tadeusza Waltera pokazywane są na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, w Europie, a także w Indiach i Nepalu. Od 2009 roku jest prezydentem Stowarzyszenia Artystów Ceramików KERAMOS.


Serdecznie zapraszamy!

Adres: ul. Gołębia 1, Podkowa Leśna.