Zbadaj się - anonimowo, bezpłatnie, bez skierowania

Liczba odwiedzających: 526

Testy w kierunku HIV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową wykonywane w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych

 

Niska świadomość społeczna oraz skłonność do podejmowania ryzykownych zachowań sprawiają, że według statystyk liczba nowych zakażeń HIV w Polsce rośnie w niepokojący sposób.

Z każdym rokiem coraz więcej Polaków dowiaduje się, że żyje z HIV, mimo że zaledwie 10% społeczeństwa wykonało test w kierunku zakażenia tym wirusem.

 

Istnieje możliwość anonimowego i bezpłatnego wykonania testów w kierunku HIV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową, które można przeprowadzić w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych, zlokalizowanych w wielu rejonach Polski.

 

Lista dostępnych Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych znajduje się pod linkiem: https://aids.gov.pl/pkd/

 

Telefon zaufania HIV/AIDS: 800 888 448

(kontakt czynny we wszystkie dni robocze w godzinach: 9.00-21.00 – połączenie jest bezpłatne).

 

Nowoczesne terapie ratują życie zakażonym, ale nie zastąpią edukacji. O tym, jak przenosi się HIV i jak można się przed nim chronić wiemy stanowczo za mało.

 

Z inicjatywy Fundacji Edukacji Zdrowotnej „Lepsze Jutro” z Łodzi powstała seria animowanych filmów edukacyjnych pod wspólnym tytułem „Zbadaj się, kotku”, popularyzujących testowanie się w kierunku HIV w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych. Przekaz animacji, adresowany do szerokiej grupy odbiorców (młodzieży i dorosłych), ułatwia przełamywanie lęków przed badaniem, wizytą w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym, konsultacją, wykonaniem testu, odbioru wyniku dodatniego oraz leczenia, jak również „ociepla wizerunek” osoby zakażonej.

Kampania jest realizowana w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci.

 

Link do ww. serii animowanych filmów edukacyjnych: www.zbadajsiekotku.pl

 

1682663759088.jpg (191 KB)