Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

Liczba odwiedzających: 1051

Logo Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku to największa instytucja kulturalna w Powiecie Grodziskim.

W latach 1928–1980 Stawisko było majątkiem Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów. Od początku istnienia było miejscem spotkań ludzi kultury i sztuki.

Po śmierci pisarza, zgodnie z jego testamentem, w 1980 r. stało się własnością państwa i zostało przekształcone w muzeum, które od 1999 r. jest jedną z jednostek Powiatu Grodziskiego.

Muzeum w Stawisku to nie tylko ekspozycja stała, na którą składają się wiernie zachowane wnętrza dworu, kolekcja dzieł sztuki, biblioteka czy otaczający dom park, ale także cenne archiwa udostępniane badaczom kultury. Stawisko, od chwili stworzenia przez Annę i Jarosława Iwaszkiewiczów aż do teraz, jest ważnym ośrodkiem kulturalnym. Odbywają się tu liczne wydarzenia: koncerty, spotkania literackie czy konkursy recytatorskie. Prowadzona jest również działalność edukacyjna w postaci lekcji muzealnych dla szkół.

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów
ul. Gołębia 1
05-807 Podkowa Leśna
tel. (22) 758 93 63
       508 300 698
e-mail: stawisko@stawisko.pl
www.stawisko.pl

Godziny otwarcia:

wtorek, środa, czwartek, piątek: 9:00–16:00
sobota, niedziela: 10:00–16:00 
Muzeum jest nieczynne w poniedziałki oraz w święta kościelne i państwowe.

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku
Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku., Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.,