Powiat Grodziski – odkryj i daj się zaskoczyć!

Data: 30.08.2023 r., godz. 08.00    350
Nowy informator turystyczny Powiatu Grodziskiego.

Informator.png (635 KB)Powiat Grodziski jest regionem, który bardzo dynamicznie się rozwija. Władze samorządowe dbają o zapewnienie mieszkańcom usług na jak najwyższym poziomie, nieustannie realizując inwestycje z zakresu oświaty, ochrony zdrowia czy transportu i komunikacji. Dzięki nim poprawia się nie tylko komfort życia, ale również nasze bezpieczeństwo.

Mieszkamy w miejscu, które jest bardzo różnorodne – tradycja łączy się tu z nowoczesnością, a przemysł rozwija się na równi z rolnictwem. Codziennie mijamy zarówno budynki nowo wybudowane, jak i zabytkowe, a wolny czas wypełniają nam niekiedy rozrywki typowe dla miejskiego życia, innym razem spacery po lasach i rezerwatach przyrody.

Nasz Powiat jest miejscem ciekawym pod względem historycznym i kulturowym, ale bardzo często nie dostrzegamy jego potencjału. Z tego powodu Powiat Grodziski wydał nowy informator turystyczny „Powiat Grodziski – odkryj i daj się zaskoczyć”. Publikacja została przygotowana nie tylko dla turystów z innych części Polski, ale również – a może przede wszystkim – dla mieszkańców naszego Powiatu i okolic, którzy zdawałoby się doskonale te tereny znają, jednak często w pośpiechu codziennego życia zapominamy o ich urokach lub po prostu jeszcze ich nie poznaliśmy.

Informator został podzielony tematycznie, tak aby ułatwić czytelnikom znalezienie interesujących ich zagadnień. Jednocześnie służy to pokazaniu jedności doświadczeń historycznych, społecznych i kulturowych całego Powiatu. Można w nim znaleźć informacje o jego historii, zabytkach architektonicznych – dworach i pałacach, willach, obiektach sakralnych – i zabytkach związanych z rozwojem przemysłowym z przełomu XIX i XX wieku. Opisane zostały również miejsca związane z historią naszego regionu – zarówno tą odległą, sięgającą setek lat wstecz, jak i XX-wieczną, szczególnie lat II wojny światowej. W publikacji coś dla siebie odnajdą zarówno pasjonaci przyrody i pięknych naturalnych krajobrazów, miłośnicy kultury i sztuki, jak i zwolennicy aktywnego spędzania czasu. Dzięki informatorowi turystycznemu mieszkańcy i turyści mogą poznać nasz Powiat w sposób bardziej szczegółowy, zaplanować wycieczki i podróże. Mamy nadzieję, że publikacja będzie źródłem inspiracji i zachętą do odkrywania uroków naszej okolicy.

Informator turystyczny „Powiat Grodziski – odkryj i daj się zaskoczyć” można odebrać w Starostwie Powiatu Grodziskiego, adres: ul. Daleka 11a i ul. Żyrardowska 48 oraz w budynkach jednostek organizacyjnych Powiatu. Wersję elektroniczną można pobrać ze strony internetowej Powiatu Grodziskiego: www.powiat-grodziski.pl, zakładka "Powiat” > "Publikacje".