I Salon Edukacyjny Szkół Ponadpodstawowych 

Data: 05.04.2024 r., godz. 12.00    269
Relacja

W dniu 04.04.2024 r. w Publicznym Ognisku Plastycznym im. J. Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim po raz pierwszy odbył się Salon Edukacyjny Szkół Ponadpodstawowych, którego organizatorem było Starostwo Powiatu Grodziskiego.

Szkoły zaprezentowały na swoich stoiskach najnowszą ofertę edukacyjną dla Kandydatów na rok szkolny 2024/2025. Na tłumnie przybywających Uczniów klas ósmych i ich Rodziców czekały również liczne niespodzianki przygotowane przez Licealistów i ich Nauczycieli. Były konkursy, prezentacje, zagadki, spotkania z Nauczycielami, a co najważniejsze Kandydaci mogli uzyskać praktyczne informacje o wybranych szkołach od swoich starszych kolegów i koleżanek. W trakcie całego wydarzenia na stoisku grodziskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Kandydatom porad udzielał doradca zawodowy. 

Na spotkaniu z Uczniami i Rodzicami pojawili się także m. in. Pan Starosta Marek Wieżbicki, Pan Wicestarosta Krzysztof Filipiak, Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego Pan Sławomir Kamiński oraz Pan Michał Śliwiński – Członek Zarządu Powiatu Grodziskiego.

W roku szkolnym 2024/2025 w powiatowych szkołach ponadpodstawowych czekają na Kandydatów 832 miejsca w 26 oddziałach.  

Salon Edukacyjny
Na zdjęciu od lewej: Dyrektor POP Jakub Cwieczkowski, Wicestarosta Krzysztof Filipiak, Starosta Grodziski Marek Wieżbicki, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku Zbigniew Reluga oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku, Zespół Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku, Zespół Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku, Zespół Szkół nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku, Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim,