Nabory wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej

Data: 18.08.2022 r., godz. 13.00    1730
Dla osób w wieku 18–29 lat oraz dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim ogłasza:

1.       nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej dla osób w wieku 18–29 lat zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grodzisku Mazowieckim w ramach realizowanego projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie grodziskim (IV)" w ramach PO WER.

Uczestnikami projektu mogą być osoby w wieku 18–29 lat należące do kategorii NEET, które spełniają łącznie następujące warunki:

• nie pracują (tj. są bezrobotni);
  • nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbują obowiązek szkolny lub nauki);
  • nie szkolą się (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy finansowanych ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni przed rozpoczęciem udziału w projekcie).

logo Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

2.       nabór wniosków o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z Funduszu Pracy.

Termin naboru wniosków: od 05.09.2022 r. do 09.09.2022 r.

Maksymalna kwota dofinansowania: 26 000,00 zł

Etapy rozpatrywania wniosków:

Etap I: Ocena formalna – polega na sprawdzeniu czy:
— wniosek jest złożony na odpowiednim formularzu,
— wypełniony jest czytelnie i zawiera wszystkie wymagane informacje,
— wniosek zawiera wymagane załączniki,

Etap II: Ocena merytoryczna
— rozpatrywanie wniosków pod kątem merytorycznym przez Komisję ds. opiniowania wniosków powołaną przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków można uzyskać:
— pod numerami tel. (22) 734-57-21, (22) 755-55-86 wew. 106, 798-010-106
— lub na stronie internetowej: grodziskmazowiecki.praca.gov.pl

Wnioski  należy składać:

osobiście w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim, ul. Daleka 11A w pokoju nr 106 (I piętro siedziby urzędu) lub
osobiście w siedzibie urzędu do skrzynki podawczej, w godz. 8:00 – 15:00.

Regulamin oraz wnioski i formularze są dostępne na stronie Powiatowego Urzędu Pracy: grodziskmazowiecki.praca.gov.pl