Koncert w Stawisku

Liczba odwiedzających: 707
Czas trwania wydarzenia: od: 26.02.2023 r., godz. 17.00 do: 26.02.2023 r., godz. 23.59

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza na koncert w wykonaniu Jakuba Jakowicza (skrzypce) i Łukasza Chrzęszczyka (fortepian).

W programie: Bach, Wieniawski, Szymanowski.

Po koncercie odbędzie się otwarcie wystawy „Dary dla Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku”, na której pokazane zostaną wybrane dzieła sztuki, rękopisy, książki, fotografie, cenne przedmioty stanowiące wyposażenie Muzeum, ofiarowane Stawisku przez różnych darczyńców w latach 1987-2022. Wystawę będzie można zwiedzać do 30 kwietnia.

Jakub Jakowicz – czołowy polski skrzypek; gry na instrumencie uczył się u swojego ojca – prof. Krzysztofa Jakowicza i prof. Tadeusza Wrońskiego w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Koncertuje od 11 roku życia. Jest laureatem pierwszych nagród na konkursach w Lublinie, Wattrelos we Francji, Takasaki w Japonii, a także Paszportu „Polityki” i nagrody „Orfeusz”. Koncertuje z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami, m. in. w  Filharmonii Berlińskiej, Wigmore Hall w Londynie, Suntory Hall w Tokio, Gulbenkian Center w Lizbonie, Konzerthaus w Wiedniu. Gra na instrumencie Braci Gand (Paryż, 1859), dzięki uprzejmości Fondation Jerzy Semkow.
 
Łukasz Chrzęszczyk – pianista, solista i kameralista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie (klasy fortepianu prof. Piotra Palecznego i kameralistyki prof. Mai Nosowskiej). Jest laureatem licznych nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. Grand Prix, I Nagroda w kategorii duetów skrzypce – fortepian i wszystkie nagrody specjalne I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach (duet ze skrzypaczką Martą Kowalczyk, 2015). Występował w większości krajów Europy. W 2018 r. otrzymał stopień doktora sztuki.

Data: 26 lutego 2023 r.,  godz. 17:00

Miejsce: Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, adres: ul. Gołębia 1, 05-807 Podkowa Leśna

 

Zaproszeniena koncert w Stawisku 26 lutego 2023 roku. Po prawej stronie czarno-białe zdjęcie Jarosława Iwaszkiewicza z dwoma psami.