Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Polski Bon Turystyczny

Data: 06.08.2020 r., godz. 11.39   1218
Od 1 sierpnia ruszył rządowy program wspomagający sektor turystyczny oraz polskie rodziny w związku z trudną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19. Za pomocą bonu aż do 31 marca 2022 roku będzie można opłacić pobyt w hotelu, imprezy turystyczne czy kolonie.

Od 1 sierpnia ruszył rządowy program wspomagający sektor turystyczny oraz polskie rodziny w związku z trudną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19. Za pomocą bonu aż do 31 marca 2022 roku będzie można opłacić pobyt w hotelu, imprezy turystyczne czy kolonie.

Komu przysługuje bon?

Świadczenie skierowane jest do rodzin, które są uprawnione po pobierania świadczenia 500+ (na dzieci do 18 roku życia).

Wartość bonu
Na jedno dziecko przysługuje świadczenie w wysokości 500 zł. Dodatkowo rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą liczyć na podwojenie tej kwoty (muszą jedynie poprzez PUE ZUS złożyć stosowne oświadczenie- „Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego”)

W jaki sposób otrzymać bon?

Aby móc skorzystać z bonu turystycznego należy posiadać konto na portalu PUE ZUS (instrukcja: jak założyć profil na PUE ZUS). Następnie należy aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie. Aktywny bon pokaże się na koncie osoby uprawnionej na platformie PUE ZUS wraz z przyznaną kwotą do wykorzystania.

Jak wykorzystać przyznane środki?
Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie, aż do wykorzystania pełnej przysługującej kwoty.
Aby tego dokonać należy sprzedawcy podać specjalny kod obsługi płatności oraz jednorazowy kod autoryzacyjny, który otrzymamy na numer telefonu wskazany przy aktywacji bonu turystycznego na platformie PUE ZUS.
Zapłacimy nim za usługi turystyczne realizowane w kraju przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT)

Gdzie zrealizować bon turystyczny?
Aktualna lista podmiotów dostępna jest na stronie: www.bonturystyczny.gov.pl

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz dopisać się do listy firm realizujących Polski Bon Turystyczny?
Przedsiębiorcy, którzy chcieliby przyjmować płatności bonem za usługi turystyczne, musi także posiadać konto na platformie PUE ZUS i za jego pośrednictwem złożyć oświadczenie w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny.

Dodatkowe pytania?
Wszelkie pytania dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego można kierować do ZUS za pośrednictwem dedykowanej infolinii, która działa przez całą dobę 7 dni w tygodniu: 22 11 22 111.
Pytania drogą mailową można kierować na adres: bon@zus.pl.

Grafika: https://bonturystyczny.polska.travel/