Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Stawisko - miejsce symbiozy sztuk i kultur

Data: 05.10.2021 r., godz. 13.00   73
Muzeum w Stawisku rozpoczyna nowe przedsięwzięcie pod hasłem Stawisko - miejsce symbiozy sztuk i kultur, którego ideą jest kontynuacja tradycji Domu Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów jako przestrzeni współistnienia sztuk, obszaru otwartego na różne kultury. Festiwal zaplanowano jako cykl pięcioletni. W tym roku poświęcony będzie związkom Iwaszkiewiczów i Domu w Stawisku z kulturą żydowską, relacjom z wybitnymi pisarzami, kompozytorami, artystami pochodzenia żydowskiego. W programie: koncerty muzyki różnych gatunków i stylów, spotkania literackie.
Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę 10 października. Usłyszą Państwo piosenki żydowskie w wykonaniu artystów Piwnicy pod Baranami: Beaty Czerneckiej (śpiew) oraz Tomasza Kmiecika (fortepian) i Michała Półtoraka (skrzypce). 
Po koncercie odbędzie się otwarcie wystawy "Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie jako Sprawiedliwi wśród Narodów Świata". Wystawa dokumentuje zasługi Iwaszkiewiczów w ratowaniu Żydów podczas okupacji. Wprowadzenie wygłosi kuratorka wystawy - Beata Izdebska-Zybała.

Daty wydarzeń: 10, 24 października, 21, 28 listopada, 5 grudnia.


Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy,


Dyrektor i pracownicy Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku