Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dofinansowanie do budowy całodobowego lądowiska dla potrzeb SOR SPS Szpitala Zachodniego

Data: 04.01.2022 r., godz. 09.26   106
W poniedziałek 3 stycznia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie inwestycji z budżetu województwa mazowieckiego.
Powiat Grodziski otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 600 000 zł na realizację zadania „Budowa całodobowego lądowiska dla potrzeb SOR SPS Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim”.

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim jest jednym z największych podmiotów leczniczych w zachodniej części województwa mazowieckiego. W swojej strukturze posiada szpitalny oddział ratunkowy udzielający świadczeń zdrowotnych pacjentom nie tylko z terenu powiatu grodziskiego, ale również powiatów sąsiednich – pruszkowskiego, żyrardowskiego, warszawskiego zachodniego oraz sochaczewskiego. Dotychczas szpital dysponował lądowiskiem dziennym, czynnym do zmroku w dobrych warunkach pogodowych, znajdującym się na terenie dzierżawionym oddalonym od szpitala ok. 1,5 km.

Planowana inwestycja ma polegać na budowie płyty lądowiska nad dachem budynku Szpitala wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym budową zewnętrznego szybu windowego. Budowa lądowiska zwiększy dostępność do leczenia pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i znacząco zmniejszy czas transportu pacjentów. Zwiększy również dostępność dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przewidywana liczba lądowań i startów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po budowie lądowiska ma wynieść ok. 200 w ciągu roku.

Całkowita wartość zadania wynosi 6 170 233,00 zł, w tym dotacja z budżetu województwa mazowieckiego 3 600 000 zł. Zadanie ma być realizowane w okresie od 1 kwietnia 2022 roku do 30 listopada 2023 roku.

Zdjęcie przedstawia Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starostę Grodziskiego Marka Wieźbickiego oraz Skarbnik Powiatu Grodziskiego Ewę Szadkowską podczas podpisywania umowy.
Zdjęcie przedstawia wszystkich beneficjentów dotacji otrzymanych z budżetu województwa mazowieckiego.

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie