Konkurs Działaj Lokalnie

Liczba odwiedzających: 474

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do  13 maja 2024.

Głównym celem Programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. Wydarzenia i przedsięwzięcia na terenie gminy czy powiatu realizują nie tylko urzędy, w których imieniu działają m.in. domy kultury. Duży ciekawych propozycji mają sami mieszkańcy. Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, dzięki dotacji Działaj Lokalnie, oferują wiele interesujących wydarzeń, szkoleń, spotkań integracyjnych. Wspierają osoby starsze, osoby z niepełnosprawnością i młodzież. Jeśli masz ciekawy pomysł na działanie, chcesz zaoferować mieszkańcom swojej wsi lub miasta niecodzienne wydarzenie społeczne, zapraszamy do uczestnictwa w konkursie.

 

Kto może złożyć wniosek?

Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z terenu powiatu Grodziskiego i gminy Brwinów. Wskazane jest aby grupy nieformalne nawiązały współpracę z organizacjami pozarządowymi. Ma to na celu integrację i wzmocnienie działań środowiska. Jeśli nie uda się nawiązać takiej współpracy  to grupy nieformalne zostaną objęte opieką przez Stowarzyszenie Europa i My.

 

Jakie działania będą dofinansowane?

Konkurs Działaj Lokalnie wspiera projekty, które mają na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego, są realizowane wspólnymi siłami mieszkańców oraz służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia.

Promowane będą projekty, które proponują nowe działania, lub nową ofertę dla mieszkańców albo włączają nowe środowiska we wcześniejsze działania.

W tym roku mamy trzy okrągłe rocznice ważne dla Polski. 35 rocznica pierwszych demokratycznych wyborów, 25 rocznica wejścia Polski do NATO oraz 20 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. - mówi Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My.  - W kraju odbędzie się wiele ciekawych uroczystości. Świętowanie ich na obszarze lokalnym jest równie ważne i mam nadzieje, że będzie to ciekawa inspiracja dla wnioskodawców. Zachęcamy aby wziąć to pod uwagę przy planowaniu działań w projektach i pisaniu wniosku do naszego konkursu. - dodaje.

 

Jak składać wnioski?

Wnioski można składać za pośrednictwem Generatora Społecznego. Jest to jedyna możliwa forma złożenia deklaracji uczestnictwa w konkursie. Generator zostanie uruchomiony 11 kwietnia 2024 a ostateczny termin złożenia wniosków mija 13 maja 2024 do godziny 23.59. roku. Minimalny czas realizacji projektów wynosi 3 miesiące a maksymalny 6 miesięcy. Nie będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe trwające krócej niż 3 miesiące.

Od lat współpracuje przy konkursie Działaj Lokalnie na terenie Powiatu Grodziskiego. Cieszę się widząc jak pomaga to w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. – mówi Adriana Skajewska z Lokalnej Grupy „Zielone Sąsiedztwo”.  - Z każdym rokiem przybywa grup i organizacji, które na początku swojej drogi społecznej aplikują o dotacje w konkursie Stowarzyszenia Europa i My, a pozyskane środki wspierają ich działania oraz uczą jak składać wnioski o dużo większe fundusze, także w programach ogólnokrajowych.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych a także do kontaktu bezpośredniego:

Ewa Owczarek, tel. 725 022 233, owczarek@europaimy.org stowarzyszenie@europaimy.org

 

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Stowarzyszenie Europa i My jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie – a więc operatorem i organizatorem konkursu w powiecie grodziskim oraz gminie Brwinów. Od 2006 roku Stowarzyszenie Europa i My dofinansowało ponad 190 projektów, przekazując na ich realizację ponad 700 tys. zł.

 

Konkurs Działaj Lokalnie